Udziele Pożyczki Prywatnej Uczciwie

W tym artykule przedstawimy kolejne pięć z dziesięciu faktów na temat uczciwych prywatnych pożyczek pozabankowych.

Pożyczka na Dowód

Często w reklamach firm pozabankowych pada hasło “udziele pożyczki prywatnej uczciwie” czym dokładnie jest i jakie posiada zalety? Chodzi o dwie kwestie przede wszystkim pożyczka dostępna jest dla osób pełnoletnich które posiadają aktualny dowód osobisty. Jednak bardziej hasło to odnosi się do możliwości uzyskania pożyczki bez okazywania zaświadczeń o dochodach lub zaświadczenia potwierdzającego zatrudnienie, jedynym dokumentem potrzebnym do uzyskania pożyczki jest dowód.

Czy konieczne jest posiadanie rachunku bankowego?

Prawie wszystkie firmy pozabankowe które świadczą usługi na terenie naszego kraju wymagają od klienta posiadania rachunku bankowego na swoje nazwisko. Jest na liście kilka firm które obsługują klientów w domu jednak zdecydowana większość głównie te które umożliwiają zawarcie pożyczki przez internet. Konieczność posiadania rachunku bankowego wynika z dwóch powodów: po pierwsze możliwość załatwienia spraw pożyczkowych przez internet jest niezwykle komfortowa, ale również dla oszustów którzy chcieli by podszyć się pod daną osobę i wyłudzić na jej nazwisko pieniądze dlatego w większości firm trzeba wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości jednego grosza lub złotówki. Druga sprawa to otrzymanie pożyczki która jest przelewane na rachunek z którego dokonano opłaty wstępnej.

Pożyczka bez zaświadczeń

Osoby które nie posiadają stałego zatrudnienia lub nie pracują na żadną umowę również mogą starać się o przyznanie pożyczki. Większość firm pozabankowych które prosperują na terenie naszego kraju nie wymaga od klientów udowadniania ile się zarabia czyli okazywania zaświadczenia o dochodach. Jednak w przypadku gdy nasze nazwisko widnieje w jednym z rejestrów dłużników mogą być małe komplikacje w przyznaniu pożyczki wówczas zaświadczenie o dochodach powinno wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Uczciwa Pożyczka bez BIK

Jeżeli mówimy o pożyczkach pozabankowych to większość z tych firm nie sprawdza klientów w rejestrach dłużników. W sytuacji jednak gdy zostaniemy prześwietleni, a mieliśmy w przeszłości problemy ze spłacaniem innego zobowiązania przez co wpisano nas do rejestru dłużników BIK to nie koniecznie nasze szanse na otrzymanie pożyczki przepadły.

Firmy pozabankowe wychodzą na przeciw stereotypom i chętnie udzielają uczciwych pożyczek prywatnych nawet osobom które posiadają złą historie kredytową. Wiele osób trafia do rejestru BIK z różnych powodów albo komuś żyrowali kredyt, lub stracili pracę i nie mieli z czego płacić zadłużeń, bank od razu takie osoby odprawia z kwitkiem bez żadnych szans na otrzymanie pożyczki. Inna sytuacja ma miejsce w przypadku firm pozabankowych które wedle swoich wewnętrznych zasad mogą kierować się historią kredytową klienta ubiegającego się o przyznanie pożyczki, lub zupełnie nie zwracać na to uwagi.

Pożyczka dla zadłużonych

Jeżeli jesteś w trakcie spłacania innych zobowiązań, lub trafiłeś do jednego z istniejących rejestrów dłużników to nie koniecznie twój wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony. Firmy pozabankowe udzielają pożyczek osobą zadłużonym oraz w ciężkiej sytuacji jednak należy samemu sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto zaciągać kolejną pożyczkę skoro wiemy że nie będzie nas stać na jej spłacenie. Pieniądze z pożyczki rozejdą się bardzo szybko natomiast dług zostanie nadal, a należy liczyć się z tym że nie spłacanie pożyczki wiąże się z różnego rodzaju konsekwencjami prawno – finansowymi.